Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/leszczyna/ftp/wp-content/themes/propper/single.php on line 55

Hanza Tower

admin 13 października 2018

Hanza Tower

OFERTA

 

HANZA TOWER będzie jednym z najwyższych obiektów biznesowych pomiędzy Berlinem a Trójmiastem, zlokalizowanym jest w centrum Szczecina przy alei Wyzwolenia 50

To nowoczesny kompleks ekskluzywnych apartamentów, powierzchni biurowych i komercyjnych oferujący wszelkie udogodnienia, m.in. zespół basenowy, kluby dla dzieci, nastolatków i dorosłych, strefę spa oraz pralnię samoobsługową. Obiekt o wysokości 122 m. n.p.m będzie posiadał 30 pięter, w tym 24 mieszkalnych, 4 kondygnacje biurowe, 3 kondygnacje konferencyjne o łącznej powierzchni 1700 m2. Pod budynkiem znajdą się 3 piętra garażowo-podziemne dla ok 390 samochodów i 120 rowerów.
Dodatkowo zaplanowano 2 kondygnacje usługowo-handlowe gdzie znajdą się eleganckie restauracje, kawiarnie, a także renomowane sklepy i butiki.
Na ostatniej 27 kondygnacji powstanie taras z widokiem na Jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński.

Nazwa inwestycji nawiązuje do historii Szczecina, który w średniowieczu był jednym z najszybciej i najefektywniej rozwijających się miast Europy Północnej zrzeszonym w Hanzie – kupieckim związku miast.

Szczecin w średniowieczu uznawany był za twierdzę nie do zdobycia. Podobno istniało nawet powiedzenie „Nie jesteś bezpieczny, jeśli nie chronią Cię mury Szczecina”. W 1278 roku miasto przystąpiło do Związku Hanza, stając się ważnym ośrodkiem handlu rybami z dostępem do łowisk u wybrzeży Skanii. Jego strefa oddziaływań jako ośrodka gospodarczego, obejmowała Pomorze, Nową Marchię i Brandenburgię, a od przełomu XIV i XV w. także ziemie polskie. Pod koniec XV wieku Szczecin został stolicą Pomorza Zachodniego, a u schyłku XIX wieku – miastem przemysłowym. Znacznie wzrósł w zakresie powierzchni i liczby ludności, służąc w tym czasie jako główny port Berlina.

Obecnie port w Szczecinie jest największym w Polsce portem rzecznym w zlewni Odry, do której należą takie rzeki, jak Warta, Noteć czy Nysa Łużycka. Według ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, port Szczecin należy do portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

HISTORIA

 

W bezpośrednim sąsiedztwie Hanza Tower znajduje się Hotel Dana, którego historia sięga początku XX w. W latach 60. mieściły się tam Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Dana”, które były jedną z wizytówek Szczecina. Ich nazwa pochodzi od zdrobniałego imienia dyrektor zakładu – Domiceli Mazurkiewicz.

To dzięki niej początkowo niewielki zakład konfekcyjny przeobraził się w nowoczesną fabrykę, która produkowała odzież dla starszych i młodszych kobiet. Modne, kobiece ubrania były cenione również na rynku zagranicznym. Na krajowych i międzynarodowych targach „Dana” zdobywała liczne nagrody i medale. Odzież była zawsze w dobrym gatunku i starannie wykończona.

Szczególną uwagę przywiązywano do jakości tkanin i dodatków, które były produkowane w Białymstoku, Kaliszu, Milanówki i Bielsko-Białej. Obecnie w historycznym budynku o pieczołowicie odtworzonej elewacji i wspaniale zaaranżowanych wnętrzach działa Hotel Dana, należący do spółki J.W. Construction.

 

HOTEL DANA 4*

 

Hotel Dana dysponuje stylowo urządzoną kameralną salą VIP, mini spa z saunami, gabinetem odnowy biologicznej, klubem fitness, a także restauracją, która serwuje głównie dania regionalne.
Budynek położony jest w samym centrum miasta, niedaleko biznesowych i handlowych obiektów oraz głównych arterii komunikacyjnych. W hotelu mieści się przestronna i przyjazna recepcja, 100 luksusowych pokoi oraz 5 dobrze wyposażonych sal szkoleniowo-konferencyjnych o łącznej powierzchni 360m2.

Poza tym „Dana” dysponuje stylowo urządzoną kameralną salą VIP, mini spa z saunami, gabinetem odnowy biologicznej, klubem fitness i restauracją, która serwuje głównie dania regionalne.